Rakkautta & Anarkiaa -festivaalin näytökset Finnkinon Helsingin teattereissa 20.-29.9.2019


Lipunmyynti festivaalin omassa verkkokaupassa hiff.fi.

Myös Finnkinon teattereiden liput osoitteesta hiff.fi -- liput eivät ole myynnissä Finnkinon kautta.

Ao. listalta pääset suoraan elokuvan esittelyyn ja lipun ostoon klikkaamalla elokuvan nimeä.
 

Perjantai 20.9.

 

Kinopalatsi 2
14:00 Shooting the Mafia 100 min
16:00 Fire Will Come 75 min
18:30 Jesus Shows You the Way to the Highway 82 min
21:00 The Souvenir 119 min

 
Kinopalatsi 5
11:45 Goliath 88 min
13:45 The Unpromised Land 87 min
18:15 Only You 119 min
20:45 Her Smell 135 min
 
Kinopalatsi 9
16:15 Amanda 106 min
18:45 Synonyms 123 min
21:15 Beats 101 min
 
Kinopalatsi 10
16:15 Ihmisen osa 108 min
18:45 Leslie on Fire 82 min
21:15 Team Hurricane 96 min
 
Maxim 1
16:00 Alice and the Mayor 105 min
18:30 Adoration 98 min
21:00 Dons of Disco 86 min
 
Maxim 2
18:15 Fatei and the Sea 76 min
 

Lauantai 21.9.

 
Kinopalatsi 2
14:00 The Bra 90 min
16:00 Samurai Marathon 105 min
18:30 Premature 89 min
 
Kinopalatsi 5
15:45 A White, White Day 109 min
18:15 Once Aurora 71 min
20:45 Piranhas 105 min
 
Kinopalatsi 9
16:15 Halston 105 min
18:30 Sons of Denmark 119 min
21:15 Yuli 115 min
Kinopalatsi 10
18:45 Du 76 min
21:15 Leslie on Fire 82 min
 
Maxim 1
12:15 Lourdes 91 min
16:30 The Swallows of Kabul 81 min
18:30 Beauty and Decay 79 min
20:45 In Fabric 118 min
 
Maxim 2
12:00 System K 95 min
14:00 To Live To Sing 105 min
16:15 Typhoon Mama 79 min
18:45 Funan 87 min
21:15 Port Authority 94 min
 

Sunnuntai 22.9.

 
Kinopalatsi 2
13:45 Sibyl 100 min
16:00 Hotel By the River 96 min
18:30 All Is True 101 min
21:00 Hail Satan? 95 min
 
Kinopalatsi 5
15:45 Only You 119 min
18:15 Aren't You Happy? 80 min
20:45 Searching Eva 84 min
 
Kinopalatsi 9
16:15 Synonyms 123 min
21:15 Amanda 106 min
 
Kinopalatsi 10
14:00 Du 76 min
18:45 Papicha 108 min
 
Maxim 1
12:00 Deerskin 77 min
13:45 On a Magical Night 90 min
15:45 Two for the Road 111 min
18:15 In Fabric 118 min
21:15 Monos 102 min
 
Maxim 2
16:15 Farewell to the Night 103 min
18:45 Little Joe 105 min
21:00 Between Two Waters 135 min
 

Maanantai 23.9.

 

Kinopalatsi 2
16:00 Jonathan Agassi Saved My Life 106 min
18:30 For Sama 100 min
21:00 The Death of Dick Long 100 min

 
Kinopalatsi 5
11:45 The Unpromised Land 87 min
13:45 Searching Eva 84 min
20:45 X&Y 113 min
 
Kinopalatsi 9
18:45 Halston 105 min
 
Kinopalatsi 10
16:15 Tuntematon mestari 95 min
 
Maxim 1
16:15 Shooting the Mafia 100 min
18:30 To Live To Sing 105 min
21:00 Beauty and Decay 79 min
 
Maxim 2
16:00 Between Two Waters 135 min
18:45 Photograph 109 min
21:15 Skate Kitchen 105 min
 
Tennispalatsi 3
16:00 Bacurau 130 min
18:45 Her Smell 135 min
21:30 Adoration 98 min
 

Tiistai 24.9.

 
Kinopalatsi 2
16:30 A Dog Called Money 90 min
 
Kinopalatsi 5
14:00 Once Aurora 71 min
15:45 Leslie on Fire 82 min
 
Kinopalatsi 9
16:15 All Is True 101 min
18:30 The Nightingale 136 min
 
Kinopalatsi 10
18:45 Aatos ja Amine 73 min
21:15 Du 76 min
 
Maxim 1
18:30 Deerskin 77 min
20:45 An Impossible Love 135 min
 
Maxim 2
16:15 Honeyland 85 min
21:15 Hellhole 89 min
 
Tennispalatsi 3
16:00 The Wild Goose Lake 113 min
18:30 Animals 106 min
21:00 Piranhas 105 min
 

Keskiviikko 25.9.

 
Kinopalatsi 2
16:00 Exhibition 104 min
18:30 The Souvenir 119 min
21:00 Premature 89 min
 
Kinopalatsi 5
13:45 Midnight Traveler 87 min
15:45 X&Y 113 min
18:15 A White, White Day 109 min
21:00 Knives and Skin 111 min
 
Kinopalatsi 9
18:45 Yuli 115 min
21:15 All Is True 101 min
 
Kinopalatsi 10
16:15 Baby Jane 93 min
21:15 Skate Kitchen 105 min
 
Maxim 1
16:00 Photograph 109 min
 
Maxim 2
16:15 Port Authority 94 min
21:15 Honeyland 85 min
 
Tennispalatsi 3
16:30 Mid90s 85 min
18:30 Sibyl 100 min
21:00 The Nightingale 136 min
 

Torstai 27.9.

 
Kinopalatsi 2
14:00 Aren't You Happy? 80 min
16:00 Dogman 102 min
18:30 Tehran: City of Love 102 min
 
Kinopalatsi 5
12:00 Du 76 min
15:45 X&Y 113 min
18:15 Queen of Hearts 128 min
 
Kinopalatsi 9
16:45 Elvis & Onerva 65 min
18:45 This Train I Ride 77 min
 
Kinopalatsi 10
16:15 Juice 106 min
18:45 All Is True 101 min
 
Maxim 1
 
Maxim 2
16:30 Bait 87 min
 
Tennispalatsi 3
16:00 High Life 113 min
18:30 The Wild Goose Lake 113 min
21:00 Bacurau 130 min
 

Perjantai 27.9.

 
Kinopalatsi 2
14:00 Divine Love 101 min
16:00 Halston 105 min
18:30 Beats 101 min
21:00 Hotel By the River 96 min
 
Kinopalatsi 5
13:45 Leslie on Fire 82 min
15:45 Aurora 107 min
18:15 The Bra 90 min
20:45 Take It or Leave It 102 min
 
Maxim 1
15:45 An Impossible Love 135 min
18:30 Nina Wu 103 min
21:00 To Live To Sing 105 min
 
Maxim 2
 
Finnkino Itis 5
18:30 Midnight Traveler 87 min
21:00 Papicha 108 min
 

Lauantai 28.9.

 
Kinopalatsi 2
11:45 All Is True 101 min
14:00 For Sama 100 min
16:15 Tehran: City of Love 102 min
18:30 The King 109 min
21:00 Shooting the Mafia 100 min
 
Kinopalatsi 5
13:30 Dogman 102 min
15:45 Poissa 91 min
20:45 Port Authority 94 min
 
Maxim 1
12:15 Celebration 73 min
14:15 The Bra 90 min
16:00 Mr. Jones 119 min
21:00 Night Visions Presents 99 min
 
Maxim 2
16:30 Feminist Visions 73 min
 
Finnkino Itis 5
21:00 Samurai Marathon 105 min
 

Sunnuntai 29.9.

 
Kinopalatsi 2
11:45 Hail Satan? 95 min
14:00 Premature 89 min
16:00 The Great Green Wall 90 min
21:00 Synonyms 123 min
 
Kinopalatsi 5
18:15 Knives and Skin 111 min
20:45 Leslie on Fire 82 min
 
Maxim 1
14:00 Adoration 98 min
16:15 Alice and the Mayor 105 min
18:30 Nina Wu 103 min
21:00 Dons of Disco 86 min
 
Maxim 2
12:00 Beauty and Decay 79 min
13:45 Funan 87 min
20:45 Between Two Waters 135 min