DocPoint-festivaalin näytökset Helsingin Kinopalatsissa 29.1.-4.2.2018

Lipunmyynti festivaalin omassa verkkokaupassa docpointfestival.fi.
Festivaalin liput eivät ole lainkaan myynnissä Finnkinon kautta.

Ao. listalta pääset suoraan elokuvan esittelyyn ja lipun ostoon klikkaamalla elokuvan nimeä.

 

Maanantai 29.1.2018

Kinopalatsi 1     16.15       The Dread
Kinopalatsi 2     17.00       This is Everything: Gigi Gorgeous
Kinopalatsi 6     17.00       The Call
Kinopalatsi 7     17.00       Lots of Kids, a Monkey and a Castle
Kinopalatsi 8     17.15       Dreaming Murakami
Kinopalatsi 1     18.00       The Reagan Show
Kinopalatsi 6     18.30       Almost Heaven
Kinopalatsi 8     18.45       The Stranger
Kinopalatsi 2     19.15       SILVANA
Kinopalatsi 7     19.45       The Milk System
Kinopalatsi 1     19.45       Guardians of the Earth
Kinopalatsi 6     20.15       The Trial - The State Of Russia vs. Oleg Sentsov
Kinopalatsi 2     21.00       The Russian Job
Kinopalatsi 8     21.00       I Am Gagarin
Kinopalatsi 7     21.20       Ask the Sexpert
Kinopalatsi 1     21.45       The Rebel Surgeon


Tiistai 30.1.2018

Kinopalatsi 6     14.15       A Cambodian Spring
Kinopalatsi 8     15.15       Distant Constellation
Kinopalatsi 2     15.45       This is Congo
Kinopalatsi 6     17.00       We Are Humanity
Kinopalatsi 7     17.00       Let There Be Light
Kinopalatsi 8     17.15       Cause of Death: Unknown
Kinopalatsi 1     17.30       Unelma mestaruudesta + Vielä pienen hetken vierelläsi + Eläimen kuva
Kinopalatsi 7     19.00       Free the Mind
Kinopalatsi 8     19.15       Big Time
Kinopalatsi 1     19.30       The Final Year
Kinopalatsi 6     19.30       Whose Streets?
Kinopalatsi 8     21.15       Rat Film
Kinopalatsi 1     21.30       Queercore: How to Punk a Revolution
Kinopalatsi 7     21.30       DRIB
 

Keskiviikko 31.1.2018

Kinopalatsi 1     15.00       Childhood
Kinopalatsi 7     15.00       Communion
Kinopalatsi 2     16.30       Family in the Bubble
Kinopalatsi 7     16.45       The Challenge
Kinopalatsi 1     17.00       In Praise of Nothing
Kinopalatsi 6     17.00       Deaf Child
Kinopalatsi 8     17.00       Lots of Kids, a Monkey and a Castle
Kinopalatsi 2     18.30       The Fifth Sun
Kinopalatsi 7     18.30       El Mar La Mar
Kinopalatsi 6     18.45       The Rebel Surgeon
Kinopalatsi 1     19.15       The Work
Kinopalatsi 8     19.15       Braguino
Kinopalatsi 2     20.45       Caniba
Kinopalatsi 6     21.00       I Am Another You
Kinopalatsi 7     21.00       Between Land and Sea
Kinopalatsi 9     21.00       Big Time
Kinopalatsi 1     21.15       Freedom for the Wolf
 

Torstai 1.2.2018

Kinopalatsi 7     14.45       Did You Wonder Who Fired the Gun?
Kinopalatsi 1     15.00       The Third Option
Kinopalatsi 2     15.15       Mr. Gay Syria
Kinopalatsi 8     15.15       Brother Jakob
Kinopalatsi 6     15.45       The Call
Kinopalatsi 7     16.45       The Stranger
Kinopalatsi 1     17.00       Motherland
Kinopalatsi 2     17.15       This is Everything: Gigi Gorgeous
Kinopalatsi 6     17.15       In Praise of Nothing
Kinopalatsi 8     17.30       Almost Heaven
Kinopalatsi 7     19.00       Communion
Kinopalatsi 1     19.15       The Russian Job
Kinopalatsi 8     19.15       Happy Winter
Kinopalatsi 2     19.30       SILVANA
Kinopalatsi 6     19.30       Romantic Road
Kinopalatsi 1     21.00       DRIB
Kinopalatsi 7     21.45       The Poetess
Kinopalatsi 8     21.45       Queercore: How to Punk a Revolution
Kinopalatsi 6     21.30       Taste of Cement
Kinopalatsi 2     21.45       The Final Year
 

Perjantai 2.2.2018

Kinopalatsi 1     14.00       A Cambodian Spring
Kinopalatsi 7     14.50       El Mar La Mar
Kinopalatsi 2     15.30       The Deminer
Kinopalatsi 1     17.00       Romantic Road
Kinopalatsi 6     17.00       The Other Side of Everything
Kinopalatsi 7     17.00       The Milk System
Kinopalatsi 8     17.00       The Distant Barking of Dogs
Kinopalatsi 2     17.30       The Poetess
Kinopalatsi 1     19.00       Siéva
Kinopalatsi 6     19.15       In Praise of Nothing
Kinopalatsi 7     19.15       The Work
Kinopalatsi 8     19.15       Motherland
Kinopalatsi 2     20.00       The Reagan Show
Kinopalatsi 1     21.15       Whose Streets?
Kinopalatsi 7     21.15       This Is Everything: Gigi Gorgeous
Kinopalatsi 6     21.30       A Modern Man
Kinopalatsi 8     21.30       Communion
Kinopalatsi 2     21.45       I Am Another You                       
 

Lauantai 3.2.2018

Kinopalatsi 1     11.30       Tongue Cutters
Kinopalatsi 6     11.45       The Third Option
Kinopalatsi 7     13.00       Siéva
Kinopalatsi 8     13.00       The Distant Barking of Dogs
Kinopalatsi 1     13.30       Ei tietä kotiin
Kinopalatsi 6     13.45       This is Congo
Kinopalatsi 7     15.15       UUSIN SILMIN I: Elämä kuolemasta / Päiväperho / People Assume I'm an Only Child / Silva / Nokipojat
Kinopalatsi 8     15.15       The Dread
Kinopalatsi 1     15.30       The Final Year
Kinopalatsi 2     16.00       Dreaming Murakami
Kinopalatsi 6     16.00       Cause of Death: Unknown
Kinopalatsi 8     17.00       The Poetess
Kinopalatsi 1     17.30       Jane
Kinopalatsi 2     17.30       The Russian Job
Kinopalatsi 7     17.30       UUSIN SILMIN II: Tingles/ To the Unknown / Puoli yhdeksän raivo
Kinopalatsi 6     18.00       Brother Jakob
Kinopalatsi 2     19.00       The White World According to Daliborek
Kinopalatsi 1     19.30       The Work
Kinopalatsi 7     19.30       I Am Gagarin
Kinopalatsi 8     19.30       Mr. Gay Syria
Kinopalatsi 6     20.15       The Rebel Surgeon
Kinopalatsi 7     21.00       Rodeo – Viron villit vuodet
Kinopalatsi 2     21.15       Over the Limit
Kinopalatsi 1     21.30       SILVANA
Kinopalatsi 8     21.30       Tarzan's Testicles
Kinopalatsi 6     21.45       Lots of Kids, a Monkey and a Castle
 

Sunnuntai 4.2.2018

Kinopalatsi 6     12.30       Taste of Cement
Kinopalatsi 1     12.45       Freedom for the Wolf
Kinopalatsi 2     13.00       Ask the Sexpert
Kinopalatsi 8     13.00       UUSINTA / RERUN
Kinopalatsi 7     14.00       UUSINTA / RERUN
Kinopalatsi 6     14.30       UUSINTA / RERUN
Kinopalatsi 1     14.45       Deaf Child
Kinopalatsi 2     15.00       Romantic Road
Kinopalatsi 8     15.00       Almost Heaven
Kinopalatsi 1     16.30       Step
Kinopalatsi 6     16.30       The Departure
Kinopalatsi 7     16.30       Over the Limit
Kinopalatsi 8     16.45       Between Land and Sea
Kinopalatsi 1     18.30       UUSINTA / RERUN
Kinopalatsi 6     18.30       Motherland
Kinopalatsi 7     18.45       UUSINTA / RERUN
Kinopalatsi 8     18.45       Golden Dawn Girls
Kinopalatsi 2     20.30       The Challenge
Kinopalatsi 6     20:45       Distant Barking of Dogs
Kinopalatsi 1     21.00       The White World According to Daliborek
Kinopalatsi 7     21.00       The Deminer
Kinopalatsi 8     21.15       UUSINTA / RERUN